به گزارش معراج به نقل از نود

دوایت مک‌نیل روی هشتمین گل خود در این فصل نیز اثر گذاشت.

به گزارش وبسایت نود، در یکی از نبردهای حساس تیم های پایین جدولی لیگ برتر انگلیس در هفته سی و چهارم برنلی با نتیجه ۲-۰ کاردیف سیتی را شکست داد تا فاصله ای ۱۱ امتیازی با این تیم ولزی در منطقه خطر پیدا کرده و خیال خود را از ماندن تا حدود زیادی راحت کند.

یکی از بازیکنان تاثیر گذار برنلی در این مسابقه، دوایت مک‌نیل هافبک ۱۹ ساله این تیم بود. او در دقیقه ۳۱ پاس گل اول تیمش را به کریس وود داد تا بعد از بازی حسابی از سوی سرمربی‌اش، شان دایچ مورد تعریف و تمجید قرار گیرد. 

این هافبک ۱۹ ساله که پرورش یافته آکادمی منچستریونایتد است از اواخر سال ۲۰۱۸ رفته رفته در ترکیب ثابت فولام قرار گرفت و توانست جایگاه ثابتی در اندیشه های دایچ پیدا کند. مک‌نیل در ۱۷ دیداری که در فصل ۱۹-۲۰۱۸ به میدان رفته ۳ گل زده و ۵ پاس گل داده تا با اثر مستقیم بر روی ۸ گل، موثر ترین نوجوان (بازیکن زیر ۲۰ سال) لیگ برتر انگلیس لقب گیرد. 

البته مک‌نیل در رده نخست تنها نیست. رایان سسنیون، ستاره ۱۸ ساله فولام که فصل قبل با به ثمر رساندن ۱۵ گل در چمپیونشیپ نقش مهمی در صعود این تیم لندنی به لیگ برتر داشت، در این فصل نتوانسته آن نمایش های درخشان فصل گذشته را تکرار کند اما همچنان یکی از معدود بازیکنان خوب ترکیب آشفته تیم لندنی بوده است.

سسنیون که فصل قبل جایزه بهترین بازیکن فصل چمپیونشیپ را کسب کرد و به نخستین بازیکن لیگ پایین تر تبدیل شد که نامزد جایزه بازیکن جوان سال فوتبال انگلیس می‌شود، در این فصل با ۲ گل و ۶ پاس گل مجموعا بر روی ۸ گل فولام اثرگذار بوده است.

کریس رونالدو که در ۱۸ سالگی و در فصل ۰۴-۲۰۰۳، نخستین روزهای حضور خود در جزیره را پشت سر می‌گذاشت، در آن فصل روی ۸ گل منچستریونایتد اثر مستقیم گذاشت. آماری که توسط سسنیون و مک‌نیل نیز تکرار شده و آن ها اگر در همان مسیر قرار گیرند، قطعا به ستارگان فوتبال جزیره بدل خواهند شد.

مک‌نیل و سسنیون در عرصه اثرگذاری بر روی گل ها، فاصله زیادی با دیگر نوجوانان لیگ برتر ایجاد کرده اند. در حقیقت به جز این دو بازیکن، هیچ بازیکن زیر ۲۰ ساله دیگری نتوانسته بر روی بیش از ۲ گل اثرگذار باشد. در ادامه نگاهی به این نوجوانان اثرگذار فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ برتر خواهیم داشت:

دوایت مک‌نیل (برنلی): ۸ گل (۳ گل و ۵ پاس گل)

رایان سسنیون (فولام): ۸ گل (۲ گل و ۶ پاس گل)

دیوگو دالوت (منچستریونایتد): ۲ پاس گل

مایکل اوبافمی (ساوتهمپتون): ۲ گل (یک گل و یک پاس گل)

ترنت آلکساندر آرنولد (لیورپول): یک پاس گل (سایر پاس گل های آرنولد بعد از ۷ اکتبر ۲۰۱۸ و رسیدن او به ۲۰ سالگی ثبت شده اند)

دکلان رایس (وستهم یونایتد): یک گل

کالوم هادسون اودوی (جلسی): یک پاس گل

دومینگوش کینا (واتفورد): یک گل

مورگان گیبس وایت (وولورهمپتون): یک پاس گل

۷۷۱۲