به گزارش معراج به نقل از خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی به دنبال تحقق تکمیل چرخه تامین مالی حوزه دانش‌بنیان است و برای این هدف نیز اقدام به اجرای پایلوت چند طرح ارزش گذاری شده توسط کارگزاران منتخب کرده است.

 

حسین اسفندیاری سرپرست معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت: در همین راستا در کمیسیون علمی هیات دولت پیشنهادی مبنی بر واگذاری سامانه ارزش گذاری دارایی‌های نامشهود به معاونت علمی ارائه شده و با هماهنگی دفتر فنی سازمان برنامه و بودجه، نامه آمادگی معاونت برای قبول مسئولیت سامانه ارسال شده است.

توسعه سرمایه‌گذاری‌های جسورانه با همکاری صندوق‌های نوآوری
اسفندیاری ادامه داد: اعتبارسنجی، تجمیع اطلاعات زیست بوم فناوری، ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی و استفاده از اطلاعات و ظرفیت‏های نهاد‌های تخصصی برای تهیه گزارشات اعتبارسنجی کلیه فعالان زیست بوم فناوری شامل معاونت علمی، صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت‌های دانش بنیان، صندوق‏های پژوهش و فناوری و … از دیگر اقدامات این معاونت برای تکمیل چرخه تامین مالی حوزه دانش‌بنیان است.

وی تصریح کرد: توسعه استفاده از اعتبارافزا‌ها در تجهیز منابع مالی نیز از دیگر اقدامات مهم معاونت توسعه مدیریت جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که در این زمینه نیز اقداماتی، چون همکاری با شرکت کودیت کره جنوبی برای استفاده از تجربیات ضمانت اعتباری صورت گرفته است.

 

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری تاکید کرد: امکان قبول ضمانت نامه‏ های صندوق‏ های پژوهش و فناوری در تفاهم نامه با بانک‌های کشاورزی و توسعه صادرات و امکان استفاده از صندوق‏ های پژوهش و فناوری به عنوان رکن ضامن در بازار سرمایه نیز از دیگر اقدامات معاونت در این حوزه است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: همکاری در اجرایی شدن تامین مالی جمعی، توسعه سرمایه گذاری جسورانه از طریق همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق‌های جسورانه بورسی و صندوق‌های پژوهش و فناوری از دیگر اقدامات معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه برای توسعه ابزار‌های تامین مالی حوزه دانش بنیان است.