به گزارش معراج به نقل از نود

استقلال با دریافت ۱۳ گل، رکورد کمترین گل خورده در ادوار لیگ برتر را به از پرسپولیس گرفت و به نام خودش ثبت کرد.

به گزارش وبسایت نود، استقلال در فصلی که جام نیاورد و در رتبه سوم جدول جای گرفت، یک رکورد را جابجا کرد. تا پیش از این، رکورد کمترین گل خورده در طول فصل به طور مشترک در اختیار پرسپولیس و استقلال‌خوزستان بود. پرسپولیس در لیگ شانزدهم رکورد استقلال‌خوزستانِ لیگ پانزدهم را تکرار کرده بود که فقط ۱۴ گل دریافت کرد. این دو تیم معدل ۰٫۴۶ گل‌خورده در هر بازی را ثبت کرده بودند. پیش از این هم رکورد در دست پرسپولیس لیگ سیزدهم بود که با دریافت ۱۵ گل، معدل ۰٫۵ گل خورده در هر بازی را به ثبت رسانده بود.

مدافعان و دروازه‌بان‌های استقلال در این فصل ولی از همه تیم‌های تاریخ لیگ برتر بهتر عمل کردند و در طول ۳۰ مسابقه لیگ هجدهم فقط ۱۳ گل دریافت کردند. آماری که معدل فوق‌العاده ۰٫۴۳ گل خورده در هر بازی را ثبت کرده است. استقلال در این فصل ۱۹ کلین شیت کرد و فقط در ۱۱ مسابقه از لیگ هجدهم دروازه‌اش باز شد.

تا پیش از این فصل، بهترین عملکرد دفاعی استقلال در لیگ دوازدهم و پنجم رخ داده بود. استقلال در لیگ دوازدهم، ۱۸ گل دریافت کرده بود که میانگین گل خورده‌اش ۰٫۵۳ می‌شد و در لیگ پنجم هم با دریافت ۱۷ گل معدل ۰٫۵۶ را به جای گذاشته بود که حالا عملکردی بهتر از همه فصل‌ قبل‌های داشت. 

۱۴۰۰۱