به گزارش معراج به نقل از نود

در صورت لغزش در هفته پایانی، کواچ نباید امید چندانی به ماندن در بایرن مونیخ داشته باشد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از دیلی میل، آینده نیکو کواچ در بایرن مونیخ به نتایج هفته پایانی بوندسلیگا و عدم لغرش بایرن مونیخ در بازی مقابل آینتراخت فرانکفورت بستگی دارد؛ لغزشی که می‌تواند جام را به دورتموند هدیه دهد.

سرمربی کروات در نخستین فصل حضور در آلیانز آرنا همچنان کسب شانس دوگانه داخلی را دارد. تیم او در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابت ها صدرنشین است و یک هفته بعد از پایان لیگ، باید در فینال جام خذفی در مقابل لایپزیش صف‌آرایی کند. اما فشرده ترین رقابت قهرمانی بوندسلیگا در سال های اخیر (این برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته است که تعیین تیم قهرمان به هفته آخر کشیده شده) زنگ های خطر را برای قهرمان ۶ دوره اخیر به صدا درآورده است.

بایرن ۷۵ امتیازی در هفته پایانی میزبان آینتراخت فرانکفورت است که خود به دنبال کسب سهمیه لیگ قهرمانان خواهد بود. دورتموند ۷۳ امتیازی نیز به خانه گلادباخی خواهد رفت که شرایطی مشابه با فرانکفورت دارد. بایرن با کسب یک تساوی نیز با توجه به تفاضل گل بهترش نسبت به دورتموند (۵۲+ در مقابل ۳۵+) خیال خود را بابت قهرمانی راحت خواهد کرد. 

کارل هاینتس رومنیگه، رئیس باشگاه بایرن در این خصوص می‌گوید: من پیوسته درباره تضمین شغلی صحبت هایی می‌شنوم، اما من طرفدار تضمین های شغلی نیستم و نمی‌خواهم تنها به تمجید از بازیکنان و مربی بپردازم. متقاعد شده ام که نیکو می‌تواند جام را برای ما بیاورد و آن گاه در پایان روز می‌توانیم در کنار هم جشن بگیریم.

تیم کواچ هفته گذشته با کسب تساوی بدون گل برابر لایپزیش فرصت مسجل کردن قهرمانی را از دست داد و اجازه داد دورتموند با کاهش اختلاف به ۲ امتیاز، خود را به هفته پایانی برساند. هر نتیجه ای به جز قهرمانی، ممکن است در سرنوشت کواچ نقش مهمی بازی کند؛ فردی که تا سال ۲۰۲۱ با باواریایی ها قرارداد دارد. 

رومینگه در این خصوص نیز می‌گوید: مدت قرارداد او معلوم است اما باید مطمئن باشیم که موفقیت و حفظ تیم تحت تنش نیز در این زمان حاصل می‌شود. باید مطمئن شویم که این موفقیت، پیوسته خواهد بود؛ همانند چیزی که در ۲۰ تا ۳۰ سال گذشته وجود داشته است.

کواچ در نخستین فصل حضور در بایرن روزهای سختی را پشت سر گذاشته است. در ماه نوامبر و زمانی که بایرن ۹ امتیاز از دورتموند عقب افتاده بود، شایعات اخراج کواچ نیز به اوج خود رسید اما روند مثبت تیم بعد از تعطیلات زمستانی بایرن را به مسیر فتح دوگانه داخلی بازگردانده است.

حریف کواچ در هفته پایانی، تیم سابق او آینتراخت فرانکفورت است. تیمی که او در فصل گذشته آن را به قهرمانی جام حذفی آلمان رساند. فرانکفورت با کسب ۵۴ امتیاز در رده ششم حضور دارد و با گلادباخ در رده چهارم، تنها یک امتیاز فاصله دارد. گلادباخ در روز پایانی حریف دورتموند، دیگر مدعی قهرمانی است و قصد دارد با حفظ جایگاه خود، برای اولین بار در سه سال اخیر به رقابت های اروپایی بازگردد.

۷۷۱۲