به گزارش معراج به نقل از خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا درگاهی صبح پنجشنبه در بازدید از وضعیت سم‌پاشی مناطق آلوده به آفت ملخ صحرایی در دشتستان اظهار داشت: هشت استان کشور درگیر هجوم ملخ‌های صحرایی هستند و مقابله با این آفت در اولویت دولت است.

وی از فعالیت و مشارکت حدود هزار نفر در زمینه مبارزه با آلودگی ملخ صحرایی در سطح استان‌های مختلف کشور خبر داد و اضافه کرد: به منظور مبارزه با ملخ‌های صحرایی سم و تجهیزات لازم تأمین شده است.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به آغاز عملیات سم‌پاشی و مقابله با این آفت از بهمن‌ماه سال گذشته تاکنون بیان کرد: ۲۳۰ هزار هکتار اراضی کشور تاکنون علیه آفت و آلودگی ملخ صحرایی سم‌پاشی شده است.

وی با اشاره به اینکه مقابله با این آفت در سطح ۶۰۰ هکتار خواهد رسید ادامه داد: این ملخ‌ها از عربستان وارد کشورمان شده و تاکنون بیش از ۱۴۷ ریزش آفت ملخ صحرایی در سطح کشور ثبت شده است.

درگاهی با اشاره به اینکه تلاش می‌شود با سم‌پاشی این آفت مانع از ورود آن به دیگر استان‌ها شویم افزود: طی ماه‌های پیش رو نیز مبارزه با این آفت در استان‌های بوشهر، هرمزگان و سیستان بلوچستان و فارس ادامه خواهد داشت.

وی روند مقابله با ملخ‌ها را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: باید تجهیزات مورد نیاز و اعتبارات لازم برای ادامه این طرح اختصاص یابد تا شاهد افزایش برنامه‌های مقابله با این آفت باشیم.